Viete o tom, že tie najzásadnejšie vady na kráse si nevedomky spôsobujeme sami?

Tie najhoršie nedostatky na tvári si spôsobujeme my sami. Či už vedome alebo nevedome, musíme sa naučiť nešvárom zabrániť, kým je ešte čas. Čítajte preto pozorne, čomu sa rozhodne musíme vyvarovať!

VYČISTITE SVOJE KOZMETICKÉ pomôcky

Aby ste predišla množenie nežiadúcich baktérií spôsobujúcich zápal na vašej tvári, pravidelne a dôkladne čistite svoje kozmetické pomocníkov. Štetce a aplikátory líčidiel musí byť v úplnej čistote. Inak si každým líčením na svoju pleť nanášate aj rad baktérií, ktoré spôsobí počas dňa peknú paseku.

ZBYTOČNÉ DRHNUTIE

Svoju pleť chcete mať za každú cenu čistú a krásnu bez šupiniek a zbytočných hrbolčekov, ktoré tam nemajú čo robiť. Peeling je preto na mieste. Zbaví vás nečistôt do hĺbky pleti. Ale nič sa nesmie preháňať! Pokiaľ ho budete používať príliš často, začne sa vám stenčovať kožné vrstva a všetky neduhy pleti sa zvýrazní.

CIGARETY

Bez cigaretku a kávičke si nedokážete deň ani predstaviť? Potom si možno vědomky naděláváte na zapálenú a zanesenie pleť, ktorá sa dymom pravidelne ovieva.

SPÁNOK NA BOKU ČI BRUCHU

Spánok je najdôležitejším obdobím, kedy si krásne odpočiniete. Rovnako tak, ako vaša pleť. Preto večer nepremýšľajte, na ktorý bok sa uvelebiť. Pleť potrebuje dýchať, preto sa naučte spať na chrbte v dobre vyvetranej miestnosti, nech sa vaša pleť môže nadýchnuť do hĺbky.

VYTLÁČANIE NEDOKONALOSTÍ

Či už ide o akné, čierne bodky, pupienky alebo iné nešváry, nechajte ich byť! Domácim stláčaním do nich prenášate nečistoty a baktérie, ktoré sa potom množia a dostanete sa akurát do začarovaného kruhu. Preto svojej pleti doprajte pravidelné čistenie, odličovanie, krémovanie, rôzne hýčkanie v podobe masky ale mechanické čistenie nechce na skúsených kozmetičke. Spríjemníte si tak aspoň jedno popoludnie v mesiaci, kedy si na hodinku ľahnete na lôžko a necháte sa rozmaznávať.