Áno, existujú tabletky, ktoré sľubujú zvýšený rast vlasov (a niektoré naozaj fungujú!). Existujú lekári poskytujúci procedúry, superfoods, ktoré by tiež malo pomôcť. Ale najskôr sa musíme dostať k jadru problému. Zistíte, že existujú veci, ktoré robíte, a ktoré spôsobujú, že vaše vlasy sú slabšie, bez toho aby ste si to uvedomovali. Skoncovanie s týmito zlozvykmi by vám mohlo naozaj pomôcť. Čo by ste teda mali prestať robiť, aby vaše vlasy začali rásť?

Ukončite “škudlení” s bielkovinami

Z veľkej časti to, čo vaše telo prijíma, sa potom odráža to navonok. Ak teda držíte diétu, výsledok sa podpíše predovšetkým na pleti a vlasoch. Vaše vlasy sa skladajú z bielkovín, takže potrebujú k rastu proteín, je jedno či to bude rastlinný alebo živočíšny. Len sa uistite, že ho prijímate dostatok. Doplňte ho tiež vitamíny A, D, E a zinok.

Odblokovanie svoje folikuly

Použite naozaj dobrý očisťujúce šampón, aspoň raz za 2-3 týždne. Ak ste naozajstný fanúšik týchto výrobkov, potom raz týždenne. Vaše vlasy potrebujú zdravú pokožku hlavy, aby mohli správne rásť a ak sú vaše folikuly upchaté, bude rastu vlasov bránené.

Prestaňte ignorovať svoj príjem železa

Nedostatok železa môže vážne ovplyvniť rast vašich vlasov, najmä ak ste vegan či vegetarián, najčastejším zdrojom železa je práve červené mäso, ale môžete ho tiež nájsť v listovej zelenine, ako je špenát, šošovica a fazuľa. Pokiaľ ani jedného nemáte dostatok, potom sa ponúka možnosť potravinového doplnku, ktorý kúpite v každej lekárni.

Zmiernite styling

Ak radi nosíte tesný chvost, alebo vyčesaný drdol, spôsobujete vašim vlasom vysoký tlak, napätie a stres. Dokonca to môže zájsť tak ďaleko, že to spôsobí trakčné alopéciu a tá zanechá lysiny na hlave, v prípade jemných vlasov. Tepelná úprava (fénovanie, kulmovanie pod.) Nemá rovnaký efekt, ale vaše vlasy budú všeobecne slabšie.

Prestať so stresom

Stres je naozaj veľký faktor, pokiaľ ide o vypadávanie vlasov. Keď vaše telo vyčerpá pod emocionálne alebo fyzickú záťaži všetky živiny, tie potom budú využité na dôležitejšie oblasti, takže na vaše vlasy toho veľa nezostane a tak začnú vypadávať. K nájdeniu pokoja môže pomôcť joga, prechádzky v parku, alebo jednoducho pravidelne si užívať nejaký “svoj čas.” Aromaterapia je tiež skvelý doplnok.

Ak sa budete držať týchto jednoduchých zásad, minimalizujete tým negatívne dopady na vašej hrivu. A husté krásne vlasy sú ozdobou každej ženy.