Hovorí sa, že láska je slepá a bohužiaľ to tak naozaj je. Zamilovaný človek nechce vidieť zlé vlastnosti toho druhého a neustále sa snaží ich prehliadať…

 

Dnes vám prinášame príbeh jedného chudobného chlapca, ktorý bol tiež jeden z tých, ktorí kvôli svojej láske nevideli to, čo bolo zrejmé na prvý pohľad.

Tento chlapec sa nejakú chvíľu stýkal s dievčaťom z bohatej rodiny, ktorá okrem vzhľadu nemala čo iné ponúknuť. Než však chlapec pochopil, čo sa v jej vnútri skrýva, stačil sa do nej bezhlavo zamilovať, a keď jej svoju lásku vyznal, pohŕdavo sa mu vysmiala a povedala mu, aby si našiel niekoho sebe rovného a nie ju.

Dokážete si najskôr predstaviť, ako mu tým kruto ublížila a ako sa cítil. Zanevrel nad inými dievčatami a začal na sebe tvrdo pracovať, aby už nikdy nič podobné nemusel zažiť. Toľko sa snažil, ale nič nedokázalo zahnať myšlienky na oné dievča.

Ubehlo 10 rokov, z chlapca sa stal muž a zrazu sa títo dvaja stretli v obrovskom obchodnom centre. Stačil jeden pohľad a okamžite sa aj po tak dlhej dobe poznali.

Na chvíľu zadúfal, že sa zmenila, že by sa mu napríklad mohla aj ospravedlniť za svoje správanie, ale škaredo sa mýlil. Len na neho povýšenecky vyhŕkla: “Čo ty tu robíš? Pochybujem, že máš na to, aby si si tu niečo kúpil. Ty tu asi pracuješ, že? Aj môj manžel, ale ten je vo vedúcej pozícii, toho určite nepoznáš. ”

Muž sa nezmohol na jediné slovo, natoľko ho zarazila, že úplne onemel. Bol úplne šokovaný tým, aká jeho dávna láska je. Tým, že mohol niekedy niekoho takého milovať a trápiť sa kvôli nej.

Než sa nazdal, objavil sa pri nich muž v obleku, ktorý mu s natiahnutou pravicou hovorí: “Dobrý deň, ospravedlňujem sa za meškanie. Vidím, že ste sa už zoznámil s mojou ženou. “Na to mu však muž len odpovedal:” Áno, zoznámil … ”

“Rád vás spoznávam, moje meno je James, pane,” predstavil sa a otočil sa na svoju ženu so slovami: “Vieš, miláčik, toto je môj nový šéf a zároveň aj majiteľ tohto obchodného centra.”

Zrazu akoby sa zastavil čas, žena bola užasnutá a nedokázala zo seba vydať ani hlásku. Dívala sa do tváre mužovi, ktorý ju miloval ako ešte nikto a ona ho chladne odmietla len preto, že bol chudobný. Pozerali sa navzájom do očí, čo bolo oveľa viac ako tisícky slov a potom muž odišiel.

Keď odišiel, začal žene jej manžel rozprávať, čo sa o jeho novom šéfovi rozpráva: “Vraj bol kedysi bláznivo zamilovaný do nejakej ženy a vraj si ju dokonca chcel aj vziať, ale ona ho odmietla, pretože bol chudobný. Odvtedy žije sám a buduje si svoju vlastnú kariéru a biznis. Teraz je z neho miliardár, a keby tá ženská nebola hlúpa, mohla byť jeho ženou. ”

Opäť aj tu sa potvrdilo, že peniaze hýbu svetom, niekedy ale úplne zbytočne. Nedovoľte teda, aby peniaze rozbíjali vaše milostné či priateľské vzťahy.