Suchý kašeľ je v zime obvyklý, ale v takmer každej kuchyni nájdete liek. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tejto chutnej úžasnej a hlavne prírodnej liečbe, ktorá Vás zbaví nepríjemného kašľa a obnoví energiu tela súčasne…

 

Bobkový list pochádza z Malej Ázie a neskôr sa rozšíril až do Stredomoria. Bobkový list je tiež pomenovaný ako Bay Laured a je veľmi aromatický a poskytuje skvelú chuť takmer v každom jedle. Pokiaľ ho niekedy skúsite, tak si sami všimnete, že má horkastú chuť.

Táto úžasná bylina je nabitá vitamínmi a minerálmi. Odvar z bobkového listu Vám tak poskytne dostatočné množstvo vitamínu A a C, železa, vápnika, draslíka a horčíka.

Pravidelnou konzumáciou bobkových listov prostredníctvom jedla si zlepšíte celkové zdravie. Tieto listy totiž majú silné protizápalové, antioxidačné, antibakteriálne a antifungálne vlastnosti. Ich antioxidanty sú užitočné v boji proti cukrovke, najmä potom tým, že pomáhajú telu efektívne spracovávať inzulín.

Sú veľmi prínosné, pokiaľ ide o liečbu migrény. Tiež lieči prechladnutie, pomáhajú pri nepravidelnej menštruácii, upokojujú opuchy, liečia močové problémy a zmierňujú reumatizmus.

Bobkový list obsahuje enzýmy, ktoré pomáhajú degradovať proteíny a rýchlejšie ich vstrebať. Skrátka je možné povedať, že je táto rastlina naozaj všemocná!
Nemusíte sa báť, tento recept na sirup je vskutku lahodný!

RECEPT nájdete na ďalšej strane…